O projektu /
Seminář Loutka
|
|
Seminář Loutka (část praktická)
Všechno může být loutkou a improvizované loutky
Hrnek, nůžky i provázek se mohou stát živými jednajícími postavami. Prostřednictvím dramatických her se pedagogové setkají se základními principy loutkového divadla.
Ruka jako loutka, nebo-li maňásek
Seznámení s tvorbou a animací jednoduché prstové loutky a následně maňáskem. Dílna vede k získání základních řemeslných dovedností animace prstové loutky a ke schopnosti zahrát krátkou improvizovanou etudu s vlastnoručně vyrobenou prstovou loutkou.
Manekýn, mappet
Seznámení s tvorbou jednoduchých masek a možnosti začlenění masky do výuky.
Mé vlastní loutkové divadlo s plošnými loutkami
Dílna je zaměřena na seznámení s možnostmi plošných loutek a možného začlenění do výuky a seznámení s jednoduchou výrobou těchto loutek a papírového divadélka.
Dramatická předloha, etudy a animace loutek
Pedagog by měl získat schopnost posoudit vhodnost a kvalitu literární předlohy pro loutkové zpracování, následně dramatické zpracování této předlohy a vyhodnocení vhodného typu loutek pro dané divadelní zpracování.
Základní seznámení s lekcemi Edukace loutkou s terapeutickými účinky
Seznámení s původními umělecko-vzdělávacími lekcemi s názvem Edukace loutkou, s jejich strukturou, obsahem, náměty, postupy, formou.
Seminář Loutka (část teoretická)
Vybrané kapitoly z dějin českého loutkářství
Stručné seznámení s dějinami českého loutkářství od 18. století po současnost. Historické ukotvení a kontexty.
Loutka jako nástroj vzdělávání a typologie loutek
Vzdělávacím cílem přednášky je základní seznámení s historií vzdělávání loutkou a seznámení s výsledky zahraničních výzkumů z užití loutek ve výuce.
Semináře dotovaného projektu EU „Loutka jako nástroj vzdělávání. Vzdělávací semináře pro pedagogy a PP MŠ a na 1. stupni ZŠ v MS kraji.“ realizované v roce 2013/2014
|